Darba dienās 9:00 - 18:00
lv

Ko darīt, ja saņemta vēstule no VID?

2026-05-27
Saņemta vēstule no VID
Saņemta vēstule no VID

  1. Kā Jūs varat saņemt vēstuli no Valsts ieņēmumu dienesta, turpmāk - VID?

Vēstuli no VID Jūs varat saņemt divos veidos:

1.1. Jūs kontā VID uzturētajā sistēmā Elektroniskās deklarēšanās sistēmā jeb EDS.

1.2. Uz Jūsu deklarēto dzīvesvietas pasta adresi vai adresi, kas norādīta Iedzīvotāju reģistrā kā pastāvīgā dzīvesvieta, gadījumā, ja Jums nav deklarētā adrese. Te noteikti jāatceras, ka valsts iestādes saziņai izmanto deklarēto adresi vai tai pielīdzināto reģistrēto pastāvīgās dzīvesvietas adresi, tāpēc jānorāda tāda adrese, uz kuru nosūtīto vēstuli pa pastu Jūs saņemsiet. 

    2. Kā zināt, ka VID ir atsūtījis vēstuli uz Jūsu EDS kontu?

2.1.Jums uz Jūsu EDS reģistrēto e-pastu atnāks paziņojums, ka EDS saņemta vēstule no VID. Tāpēc EDS ir jānorāda reāli izmantotā e-pasta adrese.

2.2. Ja Jums ir reģistrēta oficiālā e-pasta adrese Latvija.lv, tad uz šo e-pastu atnāks paziņojums, ka EDS ir saņemta vēstule no VID, bet uz parasto e-pastu, kuru esat reģistrējis Latvija.lv, atnāks paziņojums, ka uz oficiālo e-adresi atnācis paziņojums. Gari, dubultā, bet tā tas notiek. 

Jebkurā gadījumā, ja esat visur reģistrējis reāli darbojošos e-pastu, Jūs būsiet informēti par elektroniski saņemtu vēstuli no VID. 

     3.Ko darīt, ja saņemta vēstule no VID? 

  Galvenais, ko vajag darīt - uzmanīgi izlasīt vēstules saturu! Nevis satraukties. Var būt gan paša cilvēka vaina, neizdarība, vai arī kļūda no VID puses. Tur arī strādā cilvēki, kuri paļaujas uz tehniku un ne vienmēr viss ir taisnība, ne vienmēr viss atbilst faktiskajai situācijai.

  Vai VID vienmēr ir taisība, kad tā raksta pieprasījumu vēstules? Nē, nav! 

  Vai VID var tikt izmantots kādas personas privāto mērķu sasniegšanai? Jā, var, tādi gadījumi ir bijuši manā praksē, kad VID strādājoši radinieki tiek veiksmīgi izmantoti cita cilvēka "dzīves bojāšanai" bez reāla pamata. 

  Vai vienas lietas ietvaros var atnākt dažādi lēmumi no dažādām VID struktūrvienībām? Jā, var. Ir bijuši gadījumi, kad "labā roka nezina, ko dara kreisā". 

 Vai kaut kas nav kārtībā VID darbinieka neizdarības dēļ? Jā, arī tādi gadījumi ir bijuši. Bet tas nenozīmē, ka tā ir vienmēr. 

  Vienmēr ir mierīgi jāizanalizē vēstules saturs, salīdzinot to ar faktisko situāciju, un tad var izlemt, ko darīt. Bet galvenais ir atbildēt noteiktajā laikā, kas norādīts vēstulē. 

       

 



Share